tel. +48 (22) 299 73 34 info@towerinvestments.pl

Aktualności

5 grudnia 2016

Debata o zagrożeniach na rynku nieruchomości w Polsce

„Inwestowanie w Nieruchomości” – pod taką nazwą odbyła się piątkowa debata na temat najważniejszych zagrożeń jakie stoją przed rynkiem nieruchomości w Polsce. Zaliczono do nich m.in. zakaz handlu w niedzielę oraz zamieszanie wokół opodatkowania transakcji inwestycyjnych. W spotkaniu uczestniczył prezes spółki Tower Investments – Bartosz Kazimierczuk.

XVI. edycja debaty zgromadziła w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie przedstawicieli branży nieruchomości – wspólnie dyskutowano o obecnej i przyszłej sytuacji tego sektora w Polsce. Uznano, że jednym z najważniejszych zagrożeń – jakie czeka ten rynek – to zapowiadany zakaz handlu w niedzielę. Eksperci ocenili, że najbardziej tę zmianę odczuje sektor odzieżowy i usługi oraz sprzedawcy zatrudnieni w odzieżówce, którzy najwięcej zarobku odnotowują w weekendy.

Zwrócono uwagę, że na rynku handlowym może niedługo dojść do odwrotu zagranicznych inwestorów – czego sygnałem ma być spadające PKB. Jeszcze niedawno rząd zapowiadał 3,8% w skali roku, według najnowszych prognoz w czwartym kwartale mówi się już tylko o 2,5%. Zdaniem debatujących – może być więc tak, że optymistyczne przewidywania na przyszły rok, mówiące o ponad 3% PKB się nie ziszczą.

Podkreślano, że z uwagi na niską siłę nabywczą w Polsce zmniejsza się liczba tzw. marki luksusowej, co z kolei daje szansę na dynamiczny rozwój tych sieci, które swoją ofertę kierują do mniej zamożnych klientów: – My inwestujemy tam, gdzie siła nabywcza jest najsłabsza. I ta siła ma swoje preferowane marki, których sklepy najchętniej odwiedza.  Nie ma w tym nic złego to jest po prostu dostosowanie oferty do możliwości zakupowych klienta. Pepco i Textil Market w mniejszych aglomeracjach rozwijają się błyskawicznie. Naszym zadaniem jest dostarczyć mieszkańcom tych miast ekwiwalent galerii handlowej. Wiadomo, że w Garwolinie, gdzie wybudowaliśmy park handlowy nie powstanie żadna galeria. Ale dzięki temu nasz park handlowy staje się „Złotymi Tarasami” dla całego tego regionu mówił prezes Tower Investments, Bartosz Kazimierczuk.

Podczas debaty omawiano także Publiczne Fundusze Nieruchomości, planowane jako odpowiedniki zachodnich Real Estate Investment Funds. Są szanse, że ustawa wejdzie w życie z początkiem 2017 roku, choć początkowo spodziewano się jej na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

iwn-1iwn-2


21 września 2016

Tower Investments na Targach Shopping Center Forum

Tower Investments bierze udział w jesiennej edycji Shopping Center Forum w Warszawie. Na liście wystawców znalazły się wszystkie największe spółki deweloperskie z branży centrów handlowych w Polsce i na świecie. Spotkanie jest okazją do zdobycia najnowszych informacji o rynku oraz pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

Tower Investments na swoim stosiku targowym prezentuje  najnowsze projekty, wśród nich największą do tej pory inwestycję spółki – centrum handlowe w Jaśle. Obiekt o powierzchni 12 tys. mkw zlokalizowany będzie przy drodze krajowej nr 28, na terenie dworca PKS. W galerii znajdzie się między innymi supermarket spożywczy, elektro market, sklep  z wyposażeniem wnętrz oraz strefa gastronomiczna. Galeria zagwarantuje bezpłatny parking na ponad 200 samochodów. Otwarcie inwestycji planowane jest na przełomie 2018/19 roku.

Warszawski deweloper prezentuje także projekty nowych parków handlowych SHOPIN, które powstają w wybranych miastach Polski, m.in. w Mrągowie, Tychach, Łodzi, Pleszewie, Świebodzicach oraz na warszawskim Żeraniu. Koncepcja marki zakłada realizację „szytych na miarę” obiektów handlowo-usługowych dopasowanych do lokalizacji i warunków w danym mieście, z własnymi miejscami parkingowymi.

Tegoroczna edycja Shopping Center Forum jest rekordowa pod względem liczby uczestników i wystawców. Na Targach prezentowanych jest ponad 250 projektów handlowych.

15

24


12 lipca 2016 roku

Tower Investments – specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych – zadebiutował dziś na NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 80 886 akcji serii A oraz 250 250 akcji serii B  o wartości nominalnej 1 zł każda. Do godziny 12:00 akcje spółki zwyżkowały o 49,98% do poziomu 59,99 zł, a wartość obrotów sięgnęła poziomu 15 643 zł. W marcu spółka pozyskała z emisji prywatnej 10 mln złotych. Środki zostały przeznaczone na rozwój działalności oraz nowe projekty developerskie. Docelowo warszawski developer widzi swoje miejsce na parkiecie głównym GPW.

Bartosz Kazimierczuk, Prezes Zarządu Tower Investments

Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona spółek notowanych na NewConnect. Weszliśmy na giełdę, aby pozyskać finansowanie oraz zwiększyć wiarygodność spółki w oczach kontrahentów i  instytucji finansowych. W ostatnim czasie notujemy skokowy wzrost skali naszego biznesu, co jest dla nas dobrym prognostykiem. Jeśli uda nam się zrealizować założone cele, w drugiej połowie 2017 roku chcemy przenieść notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych – mówi Bartosz Kazimierczuk, Prezes Zarządu.

(fragment komunikatu prasowego)

 

TOWER INVESTMENTS S.A. © 2016
REALIZACJA: IADU.pl